Akar İlaçlama

Akar İlaçlama

Akar diğer adıyla mite, evlerde üreyen ve tespit edilmesi en zor olan haşereler arasındadır. Çok küçük canlılar olduğu için göz ile görülmezler. Ancak mikroskop altında tespit edilebilen canlılardır. Haşereler çok küçük olduğu için insanları solunum yoluyla vücuduna girebilme ve alerjik reaksiyonlar geliştirebilme özellikleri bulunmaktadır. Ev akarları yüzünden alerjik rahatsızlık yaşayan çok fazla insan bulunmaktadır.

Akar (mite) İlaçlama

Akar ilaçlama da akarların tespit edilmesi ve görülmesi mümkün olmadığı için bu canlılara karşı önlem alınması da zorlaşmaktadır. Geleneksel ve bireysel böcek ilaçlama çabaları ile akarlardan kurtulmak pek mümkün değildir. Bu nedenle profesyonel yardım almak ve akar için üretilmiş ilaçlar ile bu haşerelerin bulunduğu yerlerde ilaçlama yapılması çok önemlidir. 

Nasıl İlaçlama Yapılmaktadır?

Haşere ilaçlama işlerinde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. İlaçlanacak alanın ve canlının büyüklüğü, yoğunluğu ve sayısı ilaçlama faaliyetleri için çok önemlidir. Kullanılacak ilacın faydalı olması ve yok edilmek istenilen canlının yok edilebilmesi için bu bilgilerin bilinmesi ve bu bilgiler ışığında ilaçlama yapılması gerekmektedir. 

Firmamız akar (mite) ilaçlama firması olarak faaliyet gösteriyor. Akarların tespitinde uzman ve deneyimli personelimiz görevlendirilmektedir. Tespit edilen akarların yok edilmesi için kullanılacak ilaçların yapımı da yine profesyonel ilaçlama ekibimiz tarafından belirlenmektedir. Akarların yok edilmesi için kullanılması gereken ilaçlar belirlendikten sonra en uygun seviye ve doz belirlenerek mitelerin yani akarların tespit edildiği alanlarda kullanılarak bu haşereler en kısa sürede yok edilmektedir.