Beşiktaş Böcek İlaçlama

Beşiktaş Böcek İlaçlama

Baharın aylarının gelmesiyle birlikte zararlı birçok böcek ve haşere türü yumurtalarından çıkmaya başlamaktadır. Böcek ve haşerelerin gelişimi için en uygun ısı genellikle 20-30 dereceler civarındadır. Böceklerin ergin hale gelmeden önce yumurta ve larva halindeki böcek ve haşerelerle mücadele çok daha önemlidir. Yumurtaların çatlamadan önce yapılan ovisit ve larvasit adı verilen ilaçlama ile bu sevimsiz canlıların insanların yaşam alanlarında salgın etkisi yaratması önlenebilmektedir.

Canlılarla Mücadelede Önemli Noktalar Nelerdir?

Başta hamam böceği, gümüş böceği ve kalorifer böceği olmak üzere ev, apartman katı, bahçe ve çatı katı gibi yaşam alanlarında bulunan canlıların yumurtalarının ve larvalarının öldürülmesine yönelik olarak pestisitlerin kullanılması pire, tahtakurusu ve ağaç kurdu gibi bu zararlı canlıların salgın etkisi yaratmasını engellemektedir.

Bu canlılarla mücadelede nemli bölgeler, bina ve fabrika atıklarının döküldüğü yerler, ev ve ofis atıkların olduğu yerlerin ilaçlanması çok önemlidir. Böcek ve haşere ilaçlamasında en etkili dönem ilkbahar ve yaz aylarıdır.

İlaçlamada Hangi İlaçlar Kullanılmaktadır?

Entamologlar tarafından yapılan bilimsel araştırmalarda böcek ve haşereler hakkında edinilen bilgiler ışığında uygulanacak ilaçlar hazırlanmaktadır. Böylece bu sevimsiz canlılar bilimsel araştırmalar sonucunda elde edilen verilerle yaşam ortamlarından atılmaktadır. Sıvı, jel ve katı halde kullanılan ilaçlara ek olarak kemirgenler için de fare istasyonları yöntemi kullanılmaktadır.

Kemirgenlerin İlaçlanmasındaki Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

İlaçlama işleminde kritik öneme sahip olan mevsim geçişleri, özellikle bahar aylarında  fare ve akrep gibi canlılar salgın yaratabilmektedirler. Özellikle farelerin birçok hastalığın taşıyıcısı olduğu göz önünde bulundurulduğunda fare ilaçlaması insan sağlığı ve sığınak, işyeri, fabrika gibi yaşam alanlarının hijyeni için büyük önem taşımaktadır. Fare mücadelesinde istasyon kullanımı yaygın bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Fare zehirlerinden en etkili olanı fare istasyonları kullanımı ve jel fare zehirleri şeklinde sıralanabilir.  Haşere, böcek ve kemirgenlere karşı mücadelede gerek kullandığı yöntemler gerekse sunmuş olduğu hizmetler değerlendirildiğinde Beşiktaş Böcek İlaçlama firmamız İstanbul’un çoğu semtinde huzurlarınızda yer almaktadır. Başta etiler, ortaköy, levent, ulus gibi nüfusun yoğun olduğu ilçeler olmak üzere akatlar, balmumcu, kültür, konaklar semtlerinde de hizmet vermektedir. İlaçlama alanında her türlü isteklerinize hızlı ve ekonomik çözümlerle hizmet vermeye devam etmekteyiz.