2 Ocak 2020

Beylerbeyi Böcek İlaçlama

Mevsimsel değişikliklerden etkilenmeyen böcek türleri gerekli ilaçlamalar yapılmadığında hızla çoğalır. Bu üreme o kadar hızlıdır ki kısa sürede kontrol edilemeyecek düzeye ulaşabilir. Özelikle fare gibi tek seferde 7 ile 13 arasında yavrulama kapasitesine sahiptir. Farelerin uygun ortamlarda yılda 4 ile 7 defa doğum yaptığı düşünülür ise yayılma ve istila süreci daha net anlaşılmış olur. Zarar bakımından akrep kadar tehlikeli olmadığı düşünülen fareler çok büyük tesislerin elektrik kablolarını kemirmek suretiyle can ve mal kayıplarına neden olan canlılardır.

Hızlı İşlem Kısa Zamanda Sonuç

Doğru yöntemler kullanılarak yapılan ilaçlamalarda kısa sürede sonuç alınmaktadır. Önemli olan ilaçlama teknikleri ile birlikte kullanılan ilacın uygunluğudur. Haşere ilaçlama ekibi bu konuda deneyimlidir. Her böcek türü için aynı ilaç ya da yöntem kullanılmaz. Pire için kullanılan yöntem kalorifer böceği için etki etmeyebilir. Bu tür ayrıntılar zaman kaybını minimuma düşürür. Ev sahipleri ya da iş yeri sahipleri karşılaşılan bu sorunların kısa sürede kesin olarak bitirilmesini ister. Bu açıdan en çabuk sonuç beklenen sektörlerin başında Haşere İlaçlama firması gelir.

İnsan Sağlığına Dost İlaçlama

Böcek ilaçlama yöntemlerinde son sistem teknolojiler kullanılmaktadır. İnsan sağlığına zararlı olmaması nedeniyle yaşanılan ortamdan uzaklaşma durumu yaratmaz. Ev ilaçlama işlemlerinde kimi zaman iki saatlik bir ayrılma süreci bile kişileri zor durumda bırakabilir. Aynı durum bahçe ilaçlamalarında da geçerlidir. Evcil hayvanlar ya da çocuklar kısıtlama durumlarında tedirginlik yaşanmasına neden olur. Çünkü kullanılan ilaçlar evcil hayvanlara ya da çocuklara zarar verme ihtimali olduğunda rahatsız edici bir endişe hali oluşmaktadır. Bu nedenle organik ve hızlı çözümler memnuniyet kaynağıdır.

Ağaçları Kurutma Gücüne Sahip

Bahçe gibi yeşil alanlarda ağaç kurdu görülebilir. Ağaçların köklerine zarar veren bu canlılar ağaçları kurutacak derecede tehlikelidir. Asırlık çınarlar bile bu kurtlar yüzünden kaybedilmektedir. Haşere ilaçlama ekibi ağaca zarar vermeden uygun yöntemler ile kısa sürede alanın kurtlardan arındırılmasını sağlar. Ayrıca İşyeri gibi alanlarda da gümüş böceği gibi farklı böcek türleri görülür. Bu böcekler dirençli canlılar olduğu için ilaç tekrarlamalarına gerek duyulabilir. Hamam böceği inanılmaz bir üreme hızına sahip olduğu gibi saatlerce oksijensiz ortamda yaşama ve aylarca yiyeceksiz yaşama gibi özelliklere sahiptir. Bu özellikler de ancak profesyonel bir ekip tarafından bertaraf edilebilir.

Periyodik İlaçlama

Tahtakurusu gibi türler zaman içerisinde pek çok etkiye karşı direnç kazanmış canlılardır. Apartman gibi ortamlarda bile görülebilir. Çatı gibi ahşap alanlardaki tahta içlerine yuva yapabilir. Ofis mobilyalarında ya da dolaplarında da görülebilir. Acilen önlem alınmaz ise mobilyaları ve ağaçları çürütür. Bu tür durumlarda bina içinin bile daire bazında değil bina bazında ilaçlama yapılması gerekir. Bu nedenle sadece görüldüğü alanda değil örneğin fabrika içinde bir alanda görülen böcek için tüm fabrikanın ilaçlanması gerekir. Sığınak benzeri alanlar böceklerin üremesi için oldukça uygun ortamlardır. Bu nedenle periyodik olarak ilaçlama yapılması şarttır.