Hastane İlaçlama

Hastane İlaçlama

Böcekler insanlar için direkt olarak zarar verebilir fakat bunun yanında insan sağlığı içinde zararlı olabilmektedirler. Tahtakurusu hamam böcekleri, pire, bit, sinek gibi böcekler birçok hastalığın taşıyıcılığını yapar. Böcekler insandan insana hastalık taşır ve yayarlar bu ve bunun gibi birçok neden haşere ilaçlama yapılmasını gerektirir. Önder ilaçlama şirketi olarak tüm bu nedenlerin ve tehditlerin farkında olarak birçok hizmet sunmaktayız. Bu hizmetlerimizden biri hastane ilaçlama hizmetidir.

Hastane İlaçlama
Hastane İlaçlama

Hastane İlaçlama Hizmetimiz

Hastaneler sürekli çalışan ve her daim içerisinde insan bulunduran bir ortamdır. Özellikle sağlık hizmeti verilen bir kuruluş olan hastanelerde hastalık taşıyıcılığı yapan çeşitli böcek ve haşerelerin kesinlikle bulunmaması gerekmektedir.

Hastaneler içerisine sürekli olarak yapılan giriş ve çıkışlar böceklerin daha kolay hastaneye girmesine ve yerleşip, hızla çoğalmalarına neden olur. Hastanelerin özellikle yemekhane olarak kullanılan alanlarında ve mutfak olarak kullanılan alanlarında fare ve böceklere rastlanabilir. Bu durum hasta, hasta yakınları, sağlık personeli, hastane de hizmet personeli gibi hiç kimse için olumlu karşılanacak bir durum değildir. Bu nedenle hastaneler için mutlaka böcek ilaçlama yapılmalıdır.

Hastaneler Nasıl İlaçlanır?

Hastaneler içerisinde her daim insan bulunduran bir kuruluş olması nedeniyle bina içerisi tahliye edilmeden ve içeride bulunan hiç kimseyi rahatsız etmeden böcek ve haşere ilaçlama yapılmalıdır. Bu da tamamen kokusuz olan fare ve böcek ilaçları kullanılarak gerçekleştirilir. Kullanılan ilaçların hiç birisi insan sağlığı ve hayvan sağlığı için herhangi bir sorun teşkil etmeyen ilaçlardır.

Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama

Profesyonel ekibimizle beraber yerine getirdiğimiz böcek ilaçlama hizmetlerimizde her zaman sizlerin beklentilerini karşılayacak sonuçlar elde ediyoruz. Böcek ilaçlama çalışmalarımızda her alana ve böcek türüne uygun olarak farklı teknikler tercih etmekteyiz.

Bahçe İlaçlama
Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama Hizmeti

Her türlü haşere açık olan bahçelerin düzenli aralıklarla ilaçlanması son derece önemlidir. Bahçelerde karşı karşıya kaldığımız haşere ya da böcekler özellikle bitkiler için önemli bir tehdit unsuru oluşturmaktadır.

Bahçeleri istila eden zararlı canlıları türüne göre bir çok farklı teknik ile ortadan kaldırmaktayız. Uzman ekibimiz en doğru ve başarılı teknikler ile en hızlı şekilde bahçeleri bu sorundan kurtarıyoruz.

Bahçe ilaçlama hizmetlerimizde her zaman bakanlık onaylı ilaçları tercih ediyoruz. Profesyonel anlamda ve bilinçli bir şekilde sunduğumuz bahçe ilaçlama hizmetlerimizde en başarılı sonuçları elde ediyoruz. Haşere ilaçlama talepleriniz için her zaman bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Bahçe İlaçlama Süreçleri

Bahçe ilaçlama hizmetlerinde evlerde kullanılan yöntemden daha farklı teknikler kullanılmaktadır. Bahçe ilaçlama hizmetlerimizde havanın durumu ve çevresel diğer etkenleri göz önünde bulundurmaktayız. Bahçe ilaçlama sırasında kullanmış olduğumuz ilaçlar ve teknikler ile bitki ya da diğer hayvanlara herhangi bir zarar vermemekteyiz.

Bahçe ilaçlama için böcek ya da haşerelerin türünü tespit ettikten sonra uygulama aşamasına geçmekteyiz. Titiz bir şekilde gerçekleştirdiğimiz bahçe ilaçlama hizmetlerimizde bahçelerinizi tüm zararlı böceklerden kurtarmaktayız.

Bahçe ilaçlama ihtiyaçlarınız için her zaman bize ve tecrübelerimize gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Fabrika İlaçlama

Fabrika İlaçlama

Güçlü bir altyapı ve teknolojik cihazlara sahip olan firmamız, böcek ilaçlama ihtiyaçlarında daima en başarılı sonuçlara ulaşmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetini kazanacak % 100 güvenilir işlere imza atan firmamız, bütçenize uygun fiyat avantajları ile sizlerin karşısına çıkıyor.

Fabrika İlaçlama
Fabrika İlaçlama

Fabrika İlaçlama Hizmetleri

Oldukça geniş bir alana sahip olması nedeni ile fabrika ilaçlama hizmetlerinde profesyonel bir çalışma yapılması son derece önemlidir. Bu konuda gerekli tüm altyapıya sahip olan firmamız, ilaçlama öncesinde gerekli tüm planlamayı titiz bir biçimde yapmaktadır.

Her zaman fabrikalar için en etkili yöntemler ile yaptığımız haşere ilaçlama çalışmalarımızda en ücrâ köşeleri dahi ilaçlamakta ve ortaya kusursuz bir iş çıkarmaktayız.

Kokusuz olarak gerçekleştirdiğimiz fabrika ilaçlama hizmetlerimiz ile kalıcı sonuçlar elde etmekteyiz.

Fabrika İlaçlama Hizmetlerinin Önemi

Çalışma alanlarının daha sağlıklı olması açısından ilaçlama hizmetleri ciddi bir öneme sahiptir. Fabrikalarda sık sık karşılaştığımız haşereler için zamanında önlem alınmadığı takdirde durum daha çok içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.

En güvenilir yöntemleri tercih ederek işe başlayan uzman ekibimiz, bunun için Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları tercih etmektedir. Fabrika ilaçlama hizmetlerimiz ile birlikte siz de çalışma alanlarınızda yaşam kalitesini arttırma fırsatı elde edebilirsiniz. Fabrika ilaçlama hizmetlerimizde insan sağlığına da her zaman gerekli önceliği vermekte ve olumsuz bir durumun yaşanmasına izin vermemekteyiz.

Her ebatta fabrikalar için gerçekleştirmiş olduğumuz haşere ilaçlama çalışmalarımızdan yararlanmak için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak olarak bilinen canlı, sürüngenimsi ancak ayakları bulunan bir canlıdır. Çıyan olarak da adlandırılır. Zararlı canlılardandır. İnsanlara korku salması ve bulunduğu alanlarda insanlarda alerjik hastalıklar başta olmak üzere diğer cilt hastalıklarına sebebiyet vermesi ile bilinirler. Kolay üreyebilen ve kısa zamanda çoğalabilen canlılar arasındadır. Evlerde, iş yerlerinde ve diğer yaşam alanlarında bulunmaları sakıncalı canlılardır.

Kırkayak İlaçlama
Kırkayak İlaçlama

Bu nedenle de bu alanlardan uzaklaştırılmaları gerekmektedir. Ancak bu işlemin doğal ve zararsız yollarla yapılması mümkün değildir. Kırkayak olarak bilinen canlılar doğada kendi yaşam alanlarına normal yollarla dönmezler. İnsanların bulundukları alanlarda böcek ilaçlama faaliyeti yapılmadığı taktirde sürekli olarak kalır ve çoğalırlar. Bir süre sonra ise koloni haline gelerek insanların varlıklarını tehlikeye düşürecek sayıya ulaşırlar. Bu nedenle varlıkları tespit edildiği anda yok edilmeleri gerekir. 

Kırkayaklar Nasıl İlaçlanmalıdır?

Firmamız tarafından yapılan ilaçlama faaliyetleri kırkayakların da ilaçlanmasına yönelik olarak çeşitlenmektedir. İlaçlama faaliyetlerimizi yoğun olarak bulunan haşerelerin türüne göre belirlemekte ve uygulamaktayız. Haşere ilaçlama çalışmalarımız sırasında titizlik, dikkat ve özenle hareket ediyor, kırkayak isimli canlıların yaşam alanlarını itina ile tespit ederek ilaçlama faaliyetlerimizi bu alanlara yoğunlaştırıyoruz. 

Kırkayak ilaçlama işlemini yaptırmak için firmamızla iletişime geçmeniz ve ilaçlanacak alanı göstermeniz yeterlidir. Firma çalışanlarımız kırkayak ilaçlanması için uygun içeriğe sahip ilaçlarla kısa süre içinde iş yerinize veya evlerinize gelerek ilaçlama faaliyetlerini yapmaktadırlar. 

Uygun fiyatlı ilaçlama faaliyetlerimizi satın almak web sayfamızı inceleyebilir ve firmamızı arayabilirsiniz. 

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Yaz mevsimimin gelmesiyle özellikle ortaya çıkmaya başlayan karıncalar her yerde olabiliyorlar. Karıncaların yaşam şekilleri gereği her yere ayak uydurabilmeleri ve yuva kurabilmelerinden dolayı bazen çok büyük gruplar halinde iş yerleri, okullar hastaneler ve bazen de evlerde bulunabiliyorlar. Her ne kadar zararları olmayan bir böcek türü olsa da bazen rahatsız edici de olabilirler.

Karınca İlaçlama
Karınca İlaçlama

Bulunması istenilmeyen karıncalar için bazı ilaçlama yöntemleri ve teknikleri kullanılıyor. Bu konuda ilaçlama firmalarının aranması ile ilaçlama yöntemi sayesinde kalıcı olarak karıncalardan kurtulmak mümkün hale gelebiliyor. Modern ilaçlama firmaları ile karınca ilaçlama yöntemleri ile bu tehditten kurtulabilmek mümkündür. haşere ilaçlama yapacak firmalar karıncaların yerlerini tespit edip ardından tespit ettikleri yerlerde ilaçlama işlemlerine başlarlar.

İlaçlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Modern ilaçlama şirketleri ile böcek ilaçlama işleminde yapılacak işlemlerde toz insektisitler, jel veya likit  kullanır. Kullanılan bu ilaçlama yönteminin kokusuz olması, çevreye ve diğer canlılara zarar vermez. böcek ilaçlama için kullanılan bu ilaçlar, genelde sıvı ilaçlardır. İlaçlama yapılacak yer eğer kapalı bir ortam ise daha çok çabuk etkisini gösterecektir.

Karıncaların yuvalarının bulunduğu yerlerde ilaçlama daha yoğun bir şekilde yapılarak, ilacın etkisinin bu şekilde arttırılması sağlanır. Sadece yuvalarında değil görüldüğü yerlerde de ilaçlama yapılabilir. Evlerde bulunan karıncalar özellikle banyo, tuvalet ve mutfak gibi gider yerlerinin bulunduğu alanlarda daha çok görülür. Özellikle bu yerlerde ilaçlama yapılmasına dikkat edilir.

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Günümüzde en çok baş edilmeye çalışılan böcek türleridir. Diğer adı hamam böceğidir. Hamam böceklerinin bu kadar başa bela denilen türde bıktırmasının sebepleri:

1. Hızlı üreme kapasitesi (tek seferde yaklaşık 50 yumurta bırakırlar)
2. Hemen hemen her türlü şeyi yiyebilmeleri
3. İnsanların yemek artıklarından beslenmeleri
4. Yumurtalarını uygun gördükleri yerlere bir kaç gün sonra bırakmalarıdır.

İstanbul Böcek İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama
Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bu böcek cinsleri üzerinde etkili kalorifer böceği ilaçlama için bir kaç yöntem mevcuttur. Bunlar; 

1. Sprey Uygulama: Kalıcı etkiye sahip haşere ilaçlama ile sıvı ilaçlamadır. İlaçlama için kullanılan metodların ilk sırasında akla gelen bu ilaçlama türü böcek en eski ilaçlama çeşidi olduğu için ilk akla gelendir. Uygun dozlarda su ile seyreltme şeklinde hazırlanır. Yüzeye püskürtülerek uygulanır. Böceklerin ilacı solumasıyla değil, temas etmesi ile etkiler. Oldukça etkili olan bu ilaçlama çeşidini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 

2. Kokulu Kalorifer Böceği İlaçlama: Eskiden böcek ilaçları hangi böcek türü olursa olsun her zaman kokulu üretilirdi. Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesinin böcek ilaçlama konusunda da faydası olmuştur. Bu ilaçlama türünün yaklaşık 25 senelik bir geçmişi vardır. 

3. Kokusuz Kalorifer Böceği İlaçlama: Bu ilaçlar kullanıldığı zaman ortada zirai ilaçlarda bulunan kötü koku yoktur. teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde kullanılan ilaç türlerinin yaklaşık %90’ı kokusuz olarak üretilmektedir. Bu ilaçlarda koku anlaşılmadığı için dolandırıcılar şişelere ilaç yerine su koyarak satış yapmakta olduğu için bu ilaçların güvenilir yerlerden alınması önemlidir. 

Kakalak İlaçlama

Kakalak İlaçlama

Özellikle kakalak böcekleri evlere sızarak hızlı şekilde çoğalmaktadır. Genellikle geceleri ortaya çıkarlar. Hamam böceği ile aynı aileye mensup zararlı haşereler arasındadır. Kapalı alanları sever. Bu nedenle ev ortamlarında rastlanabilir. Sağlığa zararlı bir haşere olarak bilinir.

Kakalak İlaçlama
Kakalak İlaçlama

Böcek ve Haşere ile Mücadele

Kakalak böceği görüldüğünde hemen ilaçlama yapmak önemlidir. Çok seri şekilde üreyebilen canlılardır. Profesyonel ekiplerce ilaçlama yapılmalıdır. Etkin mücadele gerektiren bir türdür. Bu nedenle tamamen yok edilmesi için kakalak ilaçlama deneyimli ekiplerce yapılmalıdır. Profesyonel ilaçlama da türe uygun şekilde ilaçlar uygulanmaktadır. Kakalak böcekleri oldukça dayanıklıdır ve kolay yok edilemezler. Mutlaka tür üzerinde etkili bir ilaç uygulanması gerekir.

Özellikle kakalak gibi dayanıklı türlerde profesyonel yardım almak önemlidir. Bireysel müdahalelerle önüne geçilmesi oldukça zordur. Zaman kaybedilmesi gibi durumlarda kakalak hızla daha fazla alana yayılacaktır. En kısa zamanda deneyimli ekiplerce haşere ilaçlama yapılmalıdır. 

Kakalak dahil olmak üzere tüm haşereler profesyonel ekiplerce yapılan uygulamalarla ortadan kaldırılabilir. Haşere ve böcek türleri hızla çoğalabilen yapıya sahiptir. Sadece böceklerin değil yumurtalarında ortadan kaldırılması gerekir. Zararlı böceklerle mücadele de uygun ekipmanlar ve ilaçlar ile işlem yapılmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan böcek ilaçlama ile kesin sonuç alınabilmektedir. 

Haşere ve böceklere kapalı alanlarda erken müdahale önemlidir. Hızla yayılabilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle kakalak böceğinin sağlığa zararları da göz önüne alınmalıdır. Gıda zehirlenmelerinden hepatite kadar birçok sağlık sorununa sebep olabilmektedir. Yaşam ortamları için zararlı haşerelerin kısa sürede güvenli şekilde temizlenmesi önem taşır. 

Güve İlaçlama

Güve İlaçlama

Güveler odunlara, kumaşlara veya kürk gibi giysilere musallat olan böcek ve kurtçuklara verilen isimdir. Görünüş olarak kelebeğe benzerler. Polen taşıyıcı veya kan emici gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Çoğu insana doğrudan bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat eşyalara veya çeşitli giysilere zararı dokunması sebebiyle böcek ilaçlama hizmeti mutlaka alınmalıdır.

Güve İlaçlama
Güve İlaçlama

Güveler yün, ipek, kürk, deri gibi materyalleri veya mobilya döşemelerini yiyerek zarar verirler. Bu işlemleri yaparken de kendi varlıklarını hiç hissettirmezler. Bu sebeple firmamızın güve ilaçlama hizmeti ile güve veya böceklerden kurtulmak mümkündür. 

Güveler diğer böceklere göre herhangi bir bakteri taşımazlar ve sağlıksız bir durum oluşturmazlar. Fakat çoğu kelebek ve güve larvalarını kitaplara veya giyim ürünlerine bırakır ve bu durum eşyalara zarar verir. Evlerde veya iş yerlerinde bulunan güveler halılara, giysilere ve diğer giyim ürünlerine yerleşirler ise zarar verirler. Güve tırtıllar ipek veya pamuk gibi doğal malzemelerin içerisinde bulunan proteini yiyerek hasara sebebiyet vermektedirler. Böyle durumların oluşmaması için firmamızı arayarak böcek ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz. 

Güve İlaçlama Hizmeti

Evlere istila eden 2 tür güve bulunmaktadır. Bunlar giysi ve gıda güveleridir. Güvelerden kurtulmak için ilk olarak güvenin türünün doğru tespit edilmesi gerekir. Gıda güveleri üretim yapan tesisler için zarara sebebiyet verirler. Hammaddelere ve paketli gıdalara zarar veren güveler müşteriler tarafından da olumsuz etkilenmektedir. Giysi güveleri ise kıyafet üreten firmalar için büyük bir sorun oluşturmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında firmamızın ilaçlama teknisyenleri ile ev veya iş yerinde bulunan güvelerin türü tespit edilir ve güve sorununun çözülmesi için etkili bir yöntem uygulanır.

Çıyan İlaçlama

Çıyan İlaçlama

Çıyan olarak adlandırılan, kırk ayak olarak da bilinen böcekler en tehlikeli haşareler arasındadır. Kolay üreyebilen, üreme zemini bulduğunda hızlı şekilde çoğalabilen bu haşereler, insan sağlığı için de zararlı olabilmektedir. Alerjik reaksiyonlar başta olmak üzere diğer cilt hastalıklarına sebebiyet verecek ısırma vakaları, bu böcek türünün tehlikeli bir tür olduğunu göstermektedir. 

Çıyan İlaçlama
Çıyan ilaçlama

Çıyan ilaçlama faaliyetini gerekli kılan bu durum, çıyanların görüntülerindeki korkunçlukla pekişmektedir. Özellikle küçük çocukların bulunduğu evlerde veya bölümlerde bu canlıların olması hem ruh sağlığını olumsuz etkilemektedir hem de çocukların çok daha tehlikeli sorunlarla baş başa kalmasına neden olabilmektedir. 

Çıyan Nasıl Bir Canlıdır?

Çıyan sürüngenimsi bir gövdeye sahip olmasına rağmen ayakları bulunan bir canlıdır. Kırk ayak denilmesinin en önemli sebebi ayaklarının toplamda kırk sayısına yakın bir sayıda olmasından kaynaklanmaktadır. Yumuşakçalardan olan bu canlı, tiksinti uyandırıcı aynı zamanda zararlı haşerelerdendir. 

Çıyan Nasıl İlaçlanmalıdır?

Böcek ilaçlama konusunda bilinmesi gerekenlere haiz olan çalışanlarımız ilaçların doz ve derecesini en iyi şekilde ayarlayarak çıyanların öldürülmesi ve yok edilmesini sağlamaktadır. 

Haşere ilaçlama için kullanılması gereken araç ve gereçler kullanılarak insanlara zarar vermeden sadece çıyanların yok edilmesi sağlanmaktadır. İçerik olarak sadece çıyanların yok edilmesi için kullanılan ilaçlar kullanılmakta böylece insan dahil başka canlıların zarar görmesi tamamen önlenmektedir. 

Firmamızın web sayfasını ziyaret ederek veya firmamızla görüşerek verdiğimiz hizmetleri satın alabilir ve yaşadığınız ya da çalıştığınız yerlerdeki çıyanların varlığından kurtulabilirsiniz. 

Arı İlaçlama

Arı İlaçlama

Arı ilaçlanması işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mevcut olan arının türüdür. Eğer ilaçlanmak istenen arı türleri bal arısı kolonisi ise ilaçlama yapılmaya gerek duymadan ilgili kurumlardan yardım talep edebilirsiniz.

Arı İlaçlama
Arı İlaçlama

Arı İlaçlama Nasıl Yapılır?

Ortamda bulunan arı cinsleri yabani ise, özel üretilen ekipmanlar, özel kıyafetler ve de farklı kimyasallarla arı ilaçlama gerçekleştirilir. Yabani arılarda mevcut olan zehirli iğneler arıların savunma yapmasında oldukça etkilidir. Bu yüzden zehirli iğneler için özel tasarlanan kıyafetler olmadan haşere ilaçlama işlemi gerçekleştirilmemelidir. 

Arı İlaçlama Fiyatları

Arı ilaçlanmasında farklı yöntemler uygulandığı için net olarak fiyat verilmemektedir. Uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğü, arı yoğunluğuna göre böcek ilaçlama fiyatları değişkenlik gösterir. 

Arı Türlerinin Genel Özellikleri

Biyolojide zar kanatlılar ailesine dahil olan tüm böcek cinslerini arılar oluşturur. Arıların sistematik sınıflandırmada oluşturdukları takım Apoidea familyasıdır. 

Zar Kanatlılar Ailesinin Özellikleri: Bu sınıf içerisinde enine ve boyuna olmak üzere damarcıklar bulundurmasıyla bilinen iki çift saydam şeklinde kanatlara sahip olmalarıdır. Arıların vücut yapısı karın, göğüs ve baş olarak üç kısımdan oluşurlar. Vücutları tamamen yumuşak dokuda olan kıl örtüsüyle kaplıdır. Tür cinsine göre kıl renkleri değişkenlik göstermektedir. 

Bal arıları yaklaşık bir kilogram bal üretmek için sekiz kilogram bal tüketirler. Günde 200 gram kadar su tüketimi gerçekleştirirler. Bal arısı kolonileri yıllık ortalama on beş ile yetmiş beş kilogram civarında polen tüketirler.