2 Ocak 2020

Çengelköy Böcek İlaçlama

Isınan havalarla birlikte aslında günlük yaşantımızda birçok şey değişmektedir. Evlerimizin oturma odalarında sıkışıp kalan, bütün bir kışı dört duvar arasında geçiren herkes güneşin kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünler artık balkonlara, bahçelere taşınmaktadır. Balkon keyfinin vazgeçilmezi olan çay veya kahve keyfini bozan tek şey etrafınızda uçuşan böcekler ya da haşereler olmaktadır. Tüm bu kötü durumu ortadan kaldırmak için yapılması gerekenler çok basittir. Çengelköy böcek ilaçlama firmamızla iletişime geçerek, ev veya bahçenizin ilaçlamasını rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

İlaçlama İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlaçlamanın yapılacağı yerin doğru tahmin edilmesi gerekmektedir. Böcek ve haşerelerin larvalarıyla birlikte bulundukları yuvalarına uygulanan ilaçlamayla uzunca bir süre böcek ve haşere sorunun ortadan kaldıracaktır. İlaçlamada kullanılacak ilacın sadece ağaç kurdu, hamam böceği, kalorifer böceği gibi böcek ve haşerelere karşı etki yaratması, ev veya bahçe ortamında bulunan diğer evcil hayvanlara, işyeri benzeri mekanlarda ise çalışanlara zarar vermemesi gerekmektedir.

İlaçlama İşleminde Önemli Noktalar Nelerdir?

İlaçlama yapılacak ofis ya da fabrika gibi alanlarda işlemin uygulanacağı alan çok geniş olduğundan ilaç dağılımının uygun ve uzman bir kadroyla yapılması gerekmektedir. Ayrıca akrep, fare gibi canlıların sıklıkla bulunduğu çatı kısımları iyi etüt edilerek ilaçlanmalıdır. Gümüş böceği ve tahtakurusu gibi haşerelerin ilaçlanmasında ilaca maruz kalan böcek yuvasındaki diğer böcekleri de etkileyeceğinden uygulanan ilacın yoğunluğu ilaçlamanın etki süresini uzatmaktadır. Ayrıca bu canlıların sığınak olarak kullandıkları alanların da tespit edilerek ilaçlamanın uygun şekilde yapılması gerekmektedir.

Böceğin Cinsi İlaçlamayı Nasıl Etkiler?

Hamam böceği evdeki veya bina sıvalarında çatlakların arasında yuvalandığı için yuvalanmaları ve dış güçlerden korunmaları çok kolaydır. Ayrıca çok hızlı üreme kabiliyeti olduğundan, apartman içerisinde çok rahat yaşam alanı bulmaktadır. Hamam böceği benzeri bir canlı olan pire de yaşam adaptasyonu yüksek bir donanıma sahiptir. Bu sebepten canlının türüne ve yaşam formuna uygun ilaçlama yapabilecek alanında tecrübeli ilaçlama firmalarına başvurmanız, kaliteli ve etkili bir ilaçlama için oldukça önemlidir.  Evimiz için gerekli hijyenik ortamın oluşmasında büyük bir engel olan haşere ve böceklerle mücadelede; alanında tecrübeli ve sunduğu hizmet kalitesiyle bir marka haline gelen firmamızdan destek alınarak evinizde aradığınız huzura kısa sürede kavuşabilirsiniz.