Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama

Kertenkelelerin ilaçlanması işlemi kapalı ve açık ortamlarda farklı yöntemlerle uygulanabilir. Haşere ilaçlama yöntemleri içerisinde en zor uygulanma şekline sahip olan ilaçlama yöntemi kertenkele ilaçlanması işlemidir. Normal böcek ilaçlama çeşitlerine oranla daha pahalı bir maliyete sahiptir.

Kertenkele ilaçlama işlemlerinde sisleme yöntemi kullanılır. Basit uygulamalar kertenkele üzerinde bağışıklık yaratacağı için mutlaka profesyonel bir ilaçlama yapılması gerekir.

Kertenkele İlaçlama
Kertenkele İlaçlama

Kertenkele Nasıl İlaçlanır?

Kertenkele türü evlerde bulunan yeşil bitkilere ve ev ortamına zarar verme yetisine sahip olan zararlı bir haşeredir. Kertenkele görülmesi halinde bireysel çaba yeterli gelmeyecektir. Bu sebeple profesyonel bir yardım almakta fayda vardır. Kertenkele ilaçları güçlü bir içeriğe sahip olmalıdır. Ani bir düşürme ve yakıcı bir etkiye sahip olması gerekir. Kertenkelelerin ilk etapta derisinin tahriş edilmesi sağlanmalıdır. Bu şekilde daha çabuk ve kolay şekilde imha edilmesi mümkün olacaktır.

Kertenkele türleri çoğu haşere ilaçlama için kullanılan zehirlere dirençli ve sağlam bir yapıya sahiptir. Kertenkeleler ev içlerinde bulunan deliklere, kapı ve pencere pervazlarına, eşya altlarına, oldukça küçük boşluklara ve süpürgeliklere kolayca saklanma özelliğine sahiptir. Bu sebeple uygulanan ilaçlama yöntemi olarak spreyleme uygulaması tamamen sorunu çözmekte başarılı olamayabilir. Kesin etkili yöntemler ise sisleme ve kokulu ilaçlama uygulama tekniğidir.

Kertenkele imhasında kullanılan bu ilaçlar insan sağlığı açısından da oldukça tehlikelidir. Profesyonel, tam korumalı bir yardım almanız sizin ve evinizde bulunan diğer canlıların sağlığı açısından oldukça önemlidir.