Sinek İlaçlama

Sinek İlaçlama

Sıcaklıkların yükselmesi sineklerin üremesini hızlandırır. Sineklerin en büyük özellikleri kan emiyor olmalarıdır. Bu yolla kişilere oldukça ciddi hastalıklar taşıyabilirler. Sinek ilaçlama yaparak sineklerin oluşumunu engelleyebilir, daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Yanlış ilaçlama yapılması halinde sinekler üremesini erteler ve bir anda daha hızlı üreme gerçekleştirebilir. Bu yüzden yaşama alanınızda bulunan sinek türüne göre haşere ilaçlama yapmalısınız.

Sinek İlaçlama
Sinek İlaçlama

Sinek İlaçlama Nasıl Yapılır? İlaçlama Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Sinek ilaçlama tamamen kapalı bir ortamda uygulanmalıdır. İlaçlama yapmadan önce kapı ve pencereler kapatılarak uygulanacak olan ilacın etkisini ve etki süresini arttırmak mümkündür. 
  • – Çocuklar yetişkin bir bireye oranla çok daha hassastır. Bu sebeple böcek ilaçlama yapmadan önce ortamda çocuk varsa mutlaka ortamdan uzaklaştırılmalıdır. 
  • – Özellikle mutfakta var olan eşyalar ve yiyecekler ilaçlama yapılmadan önce kaldırılmalıdır. İlaçlama bittikten sonra iyice yıkandıktan sonra kullanılmalıdır.
  • – Kokulu ilaçlama yapılacaksa mutlaka ultraviyole cihazı kullanılmalıdır.
  • İlaçlama uygulaması bitiminden sonra ilaçlama yapılan alanların havalandırılması sağlanmalıdır. Bu alanların havalandırma süresi en az iki saat olmalıdır. İki saatten az bir sürede havalandırma yapılırsa, ortamda ilaç kalıntıları kalacağı için sağlığınızı olumsuz bir yönde etkileyebilir.
  • – İlaçlamanın ardından ilaçlamada etkilenen sinekler ölerek yere düşecektir. Bu sebeple uygulama bittikten sonra ortam süpürülerek ölü sineklerden kurtulmalı, detaylı bir temizlik yaparak daha kaliteli bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.